Carbosorb imuna – tablety proti hnačke

Carbosorb imuna je voľnopredajný liek, ktorý sa používa pri hnačkovitých stavoch. Funguje na základe viazania toxických látok, čím dochádza k úprave tráviacich problémov.

iconPozrieť v eshope

Prečítajte si recenziu a zistíte, čo obsahuje, aké má účinky, jeho dávkovanie a použitie + cenu v lekárňach.

CARBOSORB tbl 320 mg (blis.PVC/Al) 1x20 ks
Kde kúpiť online
Doprava zadarmo od 15 €
2.38 €
Doprava zadarmo od 9.9 €
3.19 €
Doprava zadarmo od 29.9 €
2.19 €
Doprava zadarmo od 29.9 €
2.46 €
Doprava zadarmo od 25 €
2.49 €

Čo je to Carbosorb? (+zloženie)

Carbosorb imuna obsahuje 320 mg aktívneho uhlia (carbo activatus) v jednej tablete. Používa sa pri tráviacich problémoch, ktoré sa prejavia ako hnačka. Jeho použitie je efektívne aj pri vírusových aj bakteriálnych infekciách.

Pomocné látky: sacharóza (plnidlo), mikrokryštalická celulóza (plnivo), glycerol 85 % (rozpúšťadlo), želatína (spojivo), mastenec (antiadhezívna látka), stearan horečnatý (klzná látka) a sodná soľ karboxymetylškrobu (spojivo).

Účinky

Carbosorb má tieto účinky:

 • účinkuje pri hnačkách spôsobených diétnou chybou 
 • viaže toxické látky a plyny z tráviaceho traktu a pomáha k ich odstráneniu zo žalúdka a čreva
 • vhodné použitie pri syndróme dráždivého čreva
 • ak to odporučí lekár, použiť sa môže aj pri otrave toxickými látkami
 • ako liečba hnačky, ktorá je príznakom iného ochorenia, napríklad cukrovky, vredového zápalu hrubého čreva a zápalu sliznice žalúdka, ak to odporučí lekár
 • pri diagnostických účeloch žlčníka a žlčových ciest

Výhody a nevýhody

Výhody
 • dostupný bez lekárskeho predpisu
 • získavaný z prírodných materiálov
 • veľmi dobrá cena
Nevýhody
 • dĺžka liečby by nemala presiahnuť 2 dni

Recenzie a skúsenosti užívateľov Carbosorb

Toto hovoria o Carbosorbe jeho používatelia na internete:

„Carbosorb mi pomáha tlmiť nadúvanie a zlé trávenie, ktoré mávam pri chronickom zápale sliznice žalúdka.

„V črevách sa neviaže, pre telo je neutrálny ale veľmi veľký povrch absorbuje na seba hromadu látok a toxínov, ktoré vynesie z tela. Takže odmoruje črevá a tým do určitej miery celé telo.“

Skúsenosti s prípravkom Carbosorb imuna z heuréky:

Diskusia Carbosorb

Ďalšie pozitívne recenzie na tabletky:

Recenzie Carbosorb

Kde kúpiť Carbosorb + cena

Užívanie a dávkovanie

Dospelí a mladiství užívajú Carbosorb nasledovne:

 • Pri menej závažných črevných infekciách spôsobených vírusmi a baktériami a pri dráždivom čreve sa užijú 2 – 4 tablety 3 – 4 krát denne.
 • Pri akútnej hnačke spôsobenej diétnou chybou a podozrení na otravu je možné užiť až 10 – 12 tabliet 3 – 4 krát denne.

Dávkovanie pre deti od 3 rokov:

 •  2 – 4 tablety 3 – 4 krát denne, pri hnačke obyčajne 4 – 5 tabliet 3 – 4 krát denne.

Vždy dodržiavajte odporučené dávkovanie. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte vášho lekára alebo lekárnika.

Možné vedľajšie účinky a kontraindikácie

 • Kontraindikácie: Liek nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Deťom do 3 rokov môžu byť tablety aj prášok podané iba v prípade, že ich užívanie schváli lekár. Okrem toho liek nie je vhodný pri precitlivenosti na účinnú látku alebo akúkoľvek pomocnú látku obsiahnutú v lieku.
 • Interakcie: Carbosorb imuna užívaný v kombinácii s niektorým typom liekov môže ovplyvniť ich účinnosť. Jedná sa o tieto skupiny: antikoncepčné tabletky (v prípade, že ich užívate, počas liečby Carbosorbom používajte aj inú formu antikoncepcie, napríklad kondóm). Pri užívaní ostatných liekov prijímaných ústami (perorálne lieky), dodržujte medzi užitím Carbosorbu a daného lieku rozostupy, aby došlo k vstrebaniu potrebného množstva lieku.
 • Vedľajšie účinky: Počas užívania sa môžu objaviť nasledujúce vedľajšie účinky:
  znížené vstrebávanie iných liekov, ktoré pacient užíva, čierne zafarbenie stolice (môže maskovať príznaky krvácania z tráviaceho traktu, ktorého príznakom je aj čierna stolica), vyššie dávky môžu viesť k vracaniu a zápche.
 • Upozornenia: CARBOSORB imuna nemá žiadny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
 • Uchovávanie: Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Uchovávajte pri teplote neprevyšujúcej 25 °C. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale po EXP. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

Najčastejšie otázky

 • Môžem Carbosorb užívať v tehotenstve?
  Tablety je možné užívať aj v tehotenstve a rovnako pri dojčení.
 • Má Carbosorb imuna vedľajšie účinky?
  Vyskytnúť sa môžu príznaky ako čierna stolica alebo zníženie vstrebávanie iných liekov. Tieto vedľajšie účinky však nie sú časté.
 • Ako dlho môžem užívať Carbosorb?
  Liek nie je určený na dlhodobú liečbu, užívajte ho maximálne 2 dni. V prípade, že sa vaše príznaky nezlepšia, navštívte lekára.
 • Je Carbosorb vhodný pre deti?
  Tabletky môžu bezpečne užívať deti od 3 rokov, do 3 rokov len po konzultácii s lekárom.
 • Ako sa Carbosorb užíva?
  Tabletky sa užívajú vcelku, zapijú sa dostatočným množstvom vody. Ak chcete, môžete ich aj nechať rozpustiť v menšom množstve vody, následne zamiešate a vypijete. Carbosorb užívajte po jedle a minimálne s 2 hodinovými rozostupmi medzi inými liekmi.

Zhrnutie

Carbosorb je vhodný pre:

 • dospelých a deti od 3 rokov
 • pri hnačkách vírusového aj bakteriálneho pôvodu
 • pri diétnych chybách 
 • pri toxických otravách (po konzultácii s lekárom)

Tablety užite:

Pri prvých príznakoch črevnej virózy, ktorej symptómom je hnačka, pri hnačke spôsobenej z nesprávnej kombinácie jedla, prípadne konzumácie pokazeného jedla. Carbosorb odporúčame ako výbavu domácej lekárničky ale aj ako liek na dovolenky pre prípad potreby.

iconPozrieť Carbosorb v e-shope

Iné lieky na hnačku

CARBOCIT
2.89 €
Doprava zadarmo od 9.9 €
CARBOCIT 20 tabliet

Liek obsahuje aktívne uhlie, zlúčeniny bizmutu (dezinfekčný  a adstringentný účinok na tráviaci trakt) a kyselinu citrónovú (nahrádza nedostatok protónov pri ich nedostatočnom vylučovaní žalúdočnou sliznicou).

CARBOTOX
3.29 €
Doprava zadarmo od 9.9 €
CARBOTOX 20 tabliet

Okrem aktívneho uhlia obsahuje aj tiosíran sodný, ktorý ma mierne preháňajúce účinky, zároveň neutralizuje niektoré jedy. Vhodný pri akútnych hnačkách spôsobených diétnou chybou.

Použité zdroje:

 • ADCC – príbalový leták + odborné informácie o lieku
!Článok bol vypracovaný farmaceutom avšak, slúži iba na informatívne účely – nenahrádza lekárske vyšetrenie, alebo osobné stretnutie v lekárni.
PREHĽAD HODNOTENIA
Kvalita
Cena
Predošlý článok Kŕčové žily (varixy) – aká je ich liečba, príznaky, vhodné lieky a krémy
Ďalší článokKoenzým Q10 – účinky, nežiaduce účinky, aká je jeho cena?
Od mala som sa zaujímala o lieky a výživové doplnky. Keďže pochádzam z medicínskej rodiny, nikdy o ne doma nebola núdza. Ako malú ma vždy najviac zaujímalo, na čo konkrétne lieky fungujú a ako účinkujú. A táto zvedavosť ma držala tak dlho, že som vyštudovala farmaceutickú fakultu UK v Bratislave. Počas štúdia sa mi stala krásna vec - narodil sa mi syn. Som teda mladá mama skoro dvojročného chlapčeka. Svoje odborné vedomosti sa snažím udržiavať tak, že píšem pre viaceré zdravotné portály. Raz do týždňa chodím aj do lekárne, takže som v kontakte s praxou a problémami pacientov. Svojimi článkami chcem pomôcť a odborne aj ľudsky poradiť v témach rôznych liekov, výživových doplnkov, ale aj zdravotnej starostlivosti u detí.

KOMENTOVAŤ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno sem