Carbosorb imuna – tablety proti hnačke

Carbosorb imuna je voľnopredajný liek, ktorý sa používa pri hnačkovitých stavoch. Funguje na základe viazania toxických látok, čím dochádza k úprave tráviacich problémov.

iconPozrieť v eshope

Prečítajte si recenziu a zistíte, čo obsahuje, aké má účinky, jeho dávkovanie a použitie + cenu v lekárňach.

CARBOSORB tbl 320 mg (blis.PVC/Al) 1x20 ks
Kde kúpiť online
Doprava zadarmo od 9.9 €
2.99 €
Doprava zadarmo od 29.9 €
2.37 €
Doprava zadarmo od 29.9 €
2.4 €
Doprava zadarmo od 15 €
2.26 €

Čo je to Carbosorb? (+zloženie)

Carbosorb imuna obsahuje 320 mg aktívneho uhlia (carbo activatus) v jednej tablete. Používa sa pri tráviacich problémoch, ktoré sa prejavia ako hnačka. Jeho použitie je efektívne aj pri vírusových aj bakteriálnych infekciách

Pomocné látky: sacharóza (plnidlo), mikrokryštalická celulóza (plnivo), glycerol 85 % (rozpúšťadlo), želatína (spojivo), mastenec (antiadhezívna látka), stearan horečnatý (klzná látka) a sodná soľ karboxymetylškrobu (spojivo).

Účinky

Carbosorb má tieto účinky:

 • viaže toxické látky a plyny z tráviaceho traktu a pomáha k ich odstráneniu zo žalúdka a čreva 
 • účinkuje pri hnačkách spôsobených diétnou chybou 
 • vhodné použitie pri syndróme dráždivého čreva
 • ak to odporučí lekár, použiť sa môže aj pri otrave toxickými látkami 
 • ako liečba hnačky, ktorá je príznakom iného ochorenia, napríklad cukrovky, vredového zápalu hrubého čreva a zápalu sliznice žalúdka, ak to odporučí lekár 
 • pri diagnostických účeloch žlčníka a žlčových ciest

Výhody a nevýhody

Výhody
 • dostupný bez lekárskeho predpisu
 • získavaný z prírodných materiálov
 • veľmi dobrá cena
Nevýhody
 • dĺžka liečby by nemala presiahnuť 2 dni

Recenzie a skúsenosti užívateľov Carbosorb

Toto hovoria o Carbosorbe jeho používatelia na internete:

„Carbosorb mi pomáha tlmiť nadúvanie a zlé trávenie, ktoré mávam pri chronickom zápale sliznice žalúdka.

„V črevách sa neabsorbuje, pre telo je neutrálne ale veľmi veľký povrch absorbuje na seba hromadu látok a toxínov, ktoré vynesie z tela. Takže odmoruje črevá a tým do určitej miery celé telo.“

Skúsenosti s prípravkom Carbosorb imuna z heuréky:

Diskusia Carbosorb

Ďalšie pozitívne recenzie na tabletky:

Recenzie Carbosorb

Kde kúpiť Carbosorb + cena

Užívanie a dávkovanie

Dospelí a mladiství užívajú Carbosorb nasledovne:

 • Pri menej závažných črevných infekcií spôsobených vírusmi a baktériami a pri dráždivom čreve sa užijú 2 – 4 tablety 3 – 4 krát denne.
 • Pri akútnej hnačke spôsobenej diétnou chybou a podozrení na otravu je možné užiť až 10 – 12 tabliet 3 – 4 krát denne.

Dávkovanie pre deti od 3 rokov:

 •  2 – 4 tablety 3 – 4 krát denne, pri hnačke obyčajne 4 – 5 tabliet 3 – 4 krát denne.

Vždy dodržiavajte odporučené dávkovanie. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte vášho lekára alebo lekárnika.

Možné vedľajšie účinky a kontraindikácie

 • Kontraindikácie: Liek nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Deťom do 3 rokov môžu byť tablety aj prášok podané iba v prípade, že ich užívanie schváli lekár. Okrem toho liek nie je vhodný pri precitlivenosti na účinnú látku alebo akúkoľvek pomocnú látku obsiahnutú v lieku. 
 • Interakcie: Carbosorb imuna užívaný v kombinácii s niektorým typom liekov môže ovplyvniť ich účinnosť. Jedná sa o tieto skupiny: antikoncepčné tabletky (v prípade, že ich užívate, počas liečby Carbosorbom používajte aj inú formu antikoncepcie, napríklad kondóm). Pri užívaní ostatných liekov prijímaných ústami (perorálne lieky), dodržujte medzi užitím Carbosorbu a daného lieku rozostupy, aby došlo k vstrebaniu potrebného množstva lieku.
 • Vedľajšie účinky: Počas užívania sa môžu objaviť nasledujúce vedľajšie účinky:
  znížené vstrebávanie iných liekov, ktoré pacient užíva, čierne zafarbenie stolice (môže maskovať príznaky krvácania z tráviaceho traktu, ktorého príznakom je aj čierna stolica), vyššie dávky môžu viesť k vracaniu a zápche.
 • Upozornenia: CARBOSORB imuna nemá žiadny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
 • Uchovávanie: Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Uchovávajte pri teplote neprevyšujúcej 25 °C. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale po EXP. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

Najčastejšie otázky

 • Môžem Carbosorb užívať v tehotenstve?
  Tablety je možné užívať aj v tehotenstve a rovnako pri dojčení.
 • Má Carbosorb imuna vedľajšie účinky?
  Vyskytnúť sa môžu príznaky ako čierna stolica alebo zníženie vstrebávanie iných liekov. Tieto vedľajšie účinky však nie sú časté.
 • Ako dlho môžem užívať Carbosorb?
  Liek nie je určený na dlhodobú liečbu, užívajte ho maximálne 2 dni. V prípade, že sa vaše príznaky nezlepšia, navštívte lekára.
 • Je Carbosorb vhodný pre deti?
  Tabletky môžu bezpečne užívať deti od 3 rokov, do 3 rokov len po konzultácii s lekárom.
 • Ako sa Carbosorb užíva?
  Tabletky sa užívajú vcelku, zapijú sa dostatočným množstvom vody. Ak chcete, môžete ich aj nechať rozpustiť v menšom množstve vody, následne zamiešate a vypijete. Carbosorb užívajte po jedle a minimálne s 2 hodinovými rozostupmi medzi inými liekmi.

Zhrnutie

Carbosorb je vhodný pre:

 • dospelých a deti od 3 rokov
 • pri hnačkách vírusového aj bakteriálneho pôvodu
 • pri diétnych chybách 
 • pri toxických otravách (po konzultácii s lekárom)

Tablety užite:

Pri prvých príznakoch črevnej virózy, ktorej symptómom je hnačka, pri hnačke spôsobenej z nesprávnej kombinácie jedla, prípadne konzumácie pokazeného jedla. Carbosorb odporúčame ako výbavu domácej lekárničky ale aj ako liek na dovolenky pre prípad potreby.

iconPozrieť Carbosorb v e-shope

Iné lieky na hnačku

CARBOCIT
2.69 €
Doprava zadarmo od 9.9 €
CARBOCIT 20 tabliet

Liek obsahuje aktívne uhlie, zlúčeniny bizmutu (dezinfekčný  a adstringentný účinok na tráviaci trakt) a kyselinu citrónovú (nahrádza nedostatok protónov pri ich nedostatočnom vylučovaní žalúdočnou sliznicou). 

CARBOTOX
2.39 €
Doprava zadarmo od 9.9 €
CARBOTOX 20 tabliet

Okrem aktívneho uhlia obsahuje aj tiosíran sodný, ktorý ma mierne preháňajúce účinky, zároveň neutralizuje niektoré jedy. Vhodný pri akútnych hnačkách spôsobených diétnou chybou. 

Použité zdroje:

 • ADCC – príbalový leták + odborné informácie o lieku
!Článok bol vypracovaný farmaceutom avšak, slúži iba na informatívne účely – nenahrádza lekárske vyšetrenie, alebo osobné stretnutie v lekárni.
PREHĽAD HODNOTENIA
Kvalita
Cena
Predošlý článokKŕčové žily (varixy) – aká je ich liečba, príznaky, vhodné lieky a krémy
Ďalší článokKoenzým Q10 – účinky, nežiaduce účinky, aká je jeho cena?
Od mala som sa zaujímala o lieky a výživové doplnky. Keďže pochádzam z medicínskej rodiny, nikdy o ne doma nebola núdza. Ako malú ma vždy najviac zaujímalo, na čo konkrétne lieky fungujú a ako účinkujú. A táto zvedavosť ma držala tak dlho, že som vyštudovala farmaceutickú fakultu UK v Bratislave. Počas štúdia sa mi stala krásna vec - narodil sa mi syn. Som teda mladá mama skoro dvojročného chlapčeka. Svoje odborné vedomosti sa snažím udržiavať tak, že píšem pre viaceré portály, ako napríklad Zdravovek a iné. Raz do týždňa chodím aj do lekárne, takže som v kontakte s praxou a problémami pacientov. Svojimi článkami chcem pomôcť a odborne aj ľudsky poradiť v témach rôznych liekov, výživových doplnkov, ale aj zdravotnej starostlivosti u detí.

KOMENTOVAŤ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno sem