O nás

Na webe Zdravovek.eu vám prinášame aktuálne informácie o zdraví, o možnostiach liečby a prevencie chorôb a tiež informácie o tom, ako si zvýšiť kvalitu života. Zdravie je pre nás prvoradé, pretože si uvedomujeme jeho cenu.

Aký je cieľ nášho webu?

Zameriavame sa na podrobný opis chorôb a chceme, aby ste najprv pochopili svoje ochorenie a následne ho mohli liečiť. Informácie sa vám snažíme vždy podať zrozumiteľne a zároveň odborne, no za žiadnych okolností vás nechceme odradiť od návštevy lekára.
Ponúkame vám aj odborné názory na produkty bežne dostupné v lekárňach a obchodoch so zdravou výživou. Odrážame sa od vlastných skúseností, alebo skúseností ostatných užívateľov, poprípade pacientov, ktorí nám poskytli odozvu v lekárňach. Následne si na ne môžete vytvoriť vlastný názor.

Naše redaktorky sú farmaceutky a majú dostatočnú kvalifikáciu v daných témach.

Tvorba obsahu

Všetky informácie, ktoré zverejňujeme najprv dôkladne overujeme, či už na zahraničných weboch alebo prostredníctvom kvalifikovaných vedeckých štúdií. Tieto zdroje môžete nájsť väčšinou na konci článku (popr. v článku).

Informácie zbierame z autoritatívnych domácich aj zahraničných webov, napríklad:

Následne tieto informácie redaktori spíšu do prehľadnej formy. Často sa pri písaní držíme predpísanej osnovy.

Napríklad pri chorobách používame podnadpisy ako: základné informácie o chorobe, jej príčiny, príznaky, diagnostika, liečba, prevencia, či kedy treba navštíviť lekára. Pri recenziách sa vždy dozviete základné informácie o prípravkoch, ich účinky, výhody a nevýhody, aká je ich cena, dávkovanie, vedľajšie účinky, najčastejšie otázky a podobne.

Autor môže vložiť do článku na základe zozbieraných informácií voľne dostupné produkty, výživové doplnky, lieky, bylinné prípravky alebo iné pomôcky, ktoré považuje za relevantné k téme.
Pred publikáciou je článok vždy skontrolovaný a prípadne upravený šéfredaktorom.

Dodatočné informácie

Obsah webovej stránky Zdravovek.eu (text, grafika, obrázky a iný materiál obsiahnutý na webovej stránke), slúži len na informačné účely. Obsah nie je určený ako náhrada za odbornú lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu. Vždy sa obráťte na lekára alebo iného kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti ohľadne akýchkoľvek otázok týkajúcich sa vášho zdravotného stavu, pred použitím liekov, doplnkov výživy, alebo alternatívnych spôsobov liečby.
Nikdy neodmietajte a neznevažujte odbornú lekársku pomoc kvôli niečomu, čo ste si prečítali na tejto alebo inej webovej stránke! Neprerušte liečbu naordinovanú vašim lekárom bez jeho vedomia.

Autori textu ani majitelia tejto stránky nenesú zodpovednosť za nesprávnu aplikáciu uvedených odporúčaní.

Šíriť akékoľvek informácie z magazínu Zdravovek.eu je možné len s uvedením zdroja.

Prevádzkovateľ webu si vyhradzuje právo na vymazanie vulgárnych, rasistických, xenofóbnych, manipulatívnych a deštruktívnych komentárov čitateľov.

Náš tím

Mgr. HanaOdmalička rada športujem. Neskôr som sa začala zaujímať aj o zdravú stravu, fungovanie tela a zdravie ako celok. Môj záujem vyvrcholil v túžbu študovať zdravie a chorobu a zistiť, ako tým môžem pomôcť ostatným ľuďom. Vyštudovala som Farmaceutickú fakultu na Univerzite Komenského v Bratislave. Rada píšem a prostredníctvom písania by som svoje nadobudnuté poznatky chcela šíriť aj medzi ostatných ľudí. Medzi moje záľuby patrí aj varenie a vymýšľanie zdravých variant jedál. Niektoré z nich môžete nájsť napríklad na webe online-recepty.sk 🙂 Na Zdravovek vždy s láskou pridávam nové články, ale momentálne sa venujem skôr editácii a korektúre už napísaných textov (tak, aby bol obsah aktuálny).

Mgr. Hana Neuschlová
Farmaceut

Mgr. KristínaOd mala som sa zaujímala o lieky a výživové doplnky. Keďže pochádzam z medicínskej rodiny, nikdy o ne doma nebola núdza. Ako malú ma vždy najviac zaujímalo, na čo konkrétne lieky fungujú a ako účinkujú. A táto zvedavosť ma držala tak dlho, že som vyštudovala farmaceutickú fakultu UK v Bratislave. Počas štúdia sa mi stala krásna vec – narodil sa mi syn. Som teda mladá mama skoro dvojročného chlapčeka. Svoje odborné vedomosti sa snažím udržiavať tak, že píšem pre viaceré zdravotné portály. Raz do týždňa chodím aj do lekárne, takže som v kontakte s praxou a problémami pacientov. Svojimi článkami chcem pomôcť a odborne aj ľudsky poradiť v témach rôznych liekov, výživových doplnkov, ale aj zdravotnej starostlivosti u detí.

Mgr. Kristína Kristalyová
Farmaceut

Ing. ErikMojim hobby je zdravá strava a funkčný pohyb. Na Zdravovek.eu zabezpečujem technickú podporu a správne fungovanie portálu. Vyštudoval som Aplikovanú Informatiku na Fakulte Matematiky, Fyziky a Informatiky na Univerzite Komenského a Manažérske rozhodovanie v IT na Fakulte Hospodárskej informatiky Ekonomickej Univerzity v BA.

Ing. Erik Rapčík
Softvérový inžinier

Kontaktovať nás môžete prostredníctvom emailu info@zdravovek.eu (email slúži na účely spolupráce, podnetov na zlepšenie a technickej podpory).
Správne fungovanie portálu zabezpečuje spoločnosť ERIT s.r.o.