Vitamíny a tabletky na otehotnenie (podpora plodnosti u mužov a žien)

0
5357

Aké sú dostupné vitamíny na otehotnenie?

Dnes sa pozrieme na tabletky na otehotnenie a na podporu plodnosti u ženy aj muža.

Ak vás zaujímajú len konkrétne prípravky, kliknite na odkazy:

Ak sa ale chcete o tejto problematike dozvedieť viac, odporúčame prečítať si celý článok.

O príčinách neplodnosti a možnostiach jej liečby sme už čo-to napísali. Žiaľ, neplodnosť u žien (ale aj u mužov) je stále vyššia a vyššia. Napriek tomu, moderná doba poskytuje mnoho riešení. Niektoré sú telu prirodzenejšie, iné sú náročnejšie na čas, peniaze a aj pre telo samotné.

Výpočet plodných dní je jedna z najstarších a najprirodzenejších metód, ako otehotnieť. Viac sme sa tejto problematike venovali v článku plodné dni a výpočet ovulácie.

Aké sú možnosti na podporu plodnosti?

Ak sa dlhšie snažíte o bábätko, určite ste už zvážili všetky možné spôsoby, ako otehotnieť. Podpora tehotenstva má rôzne formy a je len na nás, ktorú si vyberieme.

Ste zástanca prirodzenejších metód?

Alebo by ste umelé oplodnenie skúsili len ako poslednú možnosť?

Nie vždy je totiž umelé oplodnenie nevyhnutné. Niekedy stačí dať šancu bylinkám a vitamínom na podporu otehotnenia.

Chcete sa o nich dozvedieť viac?

Čítajte ďalej…

Najskôr detox

Počas „detoxikácie“ sa zdravo stravujte. Prijímajte dostatočné množstvo tekutín, vyberajte si čo najčerstvejšiu a sezónnu zeleninu a ovocie. Nezabúdajte ani na bielkoviny v podobe strukovín a kvalitného chudého mäsa z dobrých zdrojov.

Vitamíny na otehotnenie zo zeleniny ovocia a zdravej stravy

Nevhodné je pitie veľkých množstiev kávy a čierneho čaju, lebo tieto majú kyslý charakter. Zbaviť sa fajčenia a alkoholu by mala byť absolútna samozrejmosť pre budúcich rodičov. Jedna z častých príčin neplodnosti v dnešnej dobe sú nánosy toxických látok v našom tele.

Poznáte bylinky, ktoré majú schopnosť pomôcť nám očistiť náš organizmus?

Sú to napríklad tieto:

 • zádušník brečtanovitý
 • alchemilka žltozelená
 • pakost lúčny
 • žihľava dvojdomá
 • zlatobyľ obyčajná

Bylinky na otehotnenie

Po úspešnej detoxikácii prichádzajú na rad samotné bylinky, zvyšujúce plodnosť (zdroj: fertility).

Pozrime sa spolu na to, ktoré vedia byť užitočné:

 • Alchemilka žltozelená je účinná nie len pri detoxikácii, ale aj pri podpore plodnosti. Alchemilka sa vo všeobecnosti považuje za bylinku žien. Používa sa na všetky možné ženské problémy a ochorenia. Je účinná v luteálnej fáze menštruačného cyklu. Podáva sa vo forme čaju alebo tinktúry (kúpite v lekárni). Dostupná je aj bylinná tinktúra Femina. Tá obsahuje okrem alchemilky aj šalviu lekársku, nechtík lekársky a echinaceu purpurovú (pozor však v tehotenstve! Vtedy sa tinktúry nemôžu užívať, pretože obsahujú alkohol).
 • Pakost lúčny je neslávny vďaka svojmu charakteristickému zápachu. No čaj z tejto byliny je vhodný rovnako ako pre ženy tak aj pre mužov na zvýšenie plodnosti. Triesloviny obsiahnuté v pakosti majú silný estrogénnny účinok.
 • Bazalka pravá ako podpora otehotnenia a plodnostiBazalku pravú na podporu otehotnenia odporúčal už Paracelsus. Bazalka má stimulujúci účinok, mierne estrogénny účinok, podporuje ovuláciu a libido.
 • Žihľava dvojdomá obsahuje mnoho vitamínov. Najvýživnejšie sú jej semená. Obsahujú hlavnú účinnú látku vitamín E – (tokoferol). Vitamín E je dlhodobo známy pre svoje schopnosti zvyšovať plodnosť. Žihľava používaná ako korenie do šalátov, polievok a ďalších jedál by tiež mohla pomôcť mužom zvýšiť produkciu spermií.
 • Drmek obyčajný, to je zázračná bylina, ktorá ovplyvňuje ženský cyklus. Vo forme čaju nemá na organizmus žiadny efekt. Preto sa používa vo výživových doplnkoch. Drmek obsahuje napríklad prípravok PinkFertil.
 • Granátové jablko – semená granátového jablka obsahujú mierne účinný estrogén.

Tabletky na rýchle otehotnenie sú bezpečná cesta

Vitamíny na otehotnenie sú na trhu už nejaký ten rok. Preto sa nemusíte báť, že by neboli bezpečné alebo by vám mohli nejako uškodiť. Tabletky na podporu plodnosti ženy aj muža sú dnes už pomerne bežná vec.

Ak sa rozhodnete pre túto formu podpory otehotnenia, pred samotnou liečbou sa odporúča mesačná až trojmesačná detoxikačná kúra. Tá váš organizmus lepšie pripraví na bylinné a vitamínové stimuly. Vaše telo ich následne oveľa lepšie príjme a cesta k bábätku bude ešte rýchlejšia.

Vitamíny na otehotnenie (podpora plodnosti)

O vitamíny na podporu otehotnenia a plodnosti v dnešnej dobe nie je núdza.

Na podporu plodnosti muža a ženy sa odporúčajú rozdielne vitamíny, a preto sme ich pre vás zoradili a rozdelili do kategórií:

Pozrime sa na tie najviac používané:

Vitamíny na otehotnenie pre ženy

Neplodnosť u žien vie pekne potrápiť našu psychiku. Ženské telo by podstupovalo dlhú a náročnú cestu prípadného umelého otehotnenia. Je teda pochopiteľné, že práve ženy hľadajú alternatívy a iné riešenia. Pomoc nájdu vo vitamínoch na otehotnenie. Na trhu ich je mnoho, majú rôzne zloženie aj účinky. Spoločný majú ale jeden cieľ – pomôcť vám rýchlo otehotnieť.

Vybrali sme pre vás najzaujímavejšie produkty, ktoré svojim zložením alebo recenziami používateľov preukazujú najlepšie výsledky:

 • Femibion 1 Kyselina listová a METAFOLIN + vit. D3Femibion 1 60 tbl – tabletky odporúčané v dobe pred otehotnením a v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Obsahové látky sú kyselina listová a metafolín – spolu sa nazývajú foláty. Foláty sú dôležité pri delení buniek, tvorbe krvi, ovplyvňujú vývoj placenty. Nízke hladiny folátov v tele matky sú jedným z rizikových faktorov pre malformácie nervového systému u dieťaťa.
  – Výhodou produktu je, že existuje aj Femibion 2 60 tbl, ktorý nadviaže na nové potreby vášho bábätka po zvyšné mesiace tehotenstva. Kúpite ho napríklad tu.
 • Inofolic Inofolic – obsahuje kyselinu listovú a inozitol. Kyselina listová (folát) je dôležitá pri procese delenia buniek. Reguluje rast zárodočných tkanív v tehotenstve. Tiež znižuje pocit vyčerpania a podporuje psychické funkcie. Výrobok je vo forme granulátu, takže je potrebné rozriediť si ho vodou. Zabezpečíte si teda aj pitný režim. V balení sa nachádza 60 vrecúšok na prípravu granulátu.
 • Jamieson Prenatal multivitamín 100 tbl.Jamieson prenatal 100 cps – je vhodný výživový doplnok pred otehotnením, v tehotenstve ale aj počas dojčenia. Ak si ho teda vyberiete, sprevádzať vás bude po krásnu časť vášho života. Zabezpečí zdravie vás a vášho dieťatka, pokým bude vaše bábätko dojčené. Obsahuje mnoho vitamínov a minerálnych látok. Najdôležitejšie sú kyselina listová, niacín, vitamín A, C, D, E, B6 a B12. Jamieson prenatal za výhodnú cenu ponúkajú napríklad tu.
 • GS MimiStar FORTEGS MimiStar forte 90 tbl – tabletky s vysokým obsahom inozitolu, kyseliny listovej, jódu, horčíka, zinku a ďalších dôležitých látok. Bol vyvinutý špecialistami v Ústave pre starostlivosť o matku a dieťa v Prahe. Obsahuje aj látky, ktoré majú priaznivý vplyv na psychiku a celkový pocit únavy. Jeho pokračovaním je GS Mamavit, ktorý môžete užívať, keď otehotniete.
 • gynex energy kvapky recenziaGynex 30 ml – ak ste priaznivec alternatívnej medicíny a čínskej medicíny Gynex je tá správna voľba pre vás. Je to bioinformačný bylinný prípravok. Na jeho príprave sa podieľalo veľa odvetví – fytoterapia, psychotronika, kryštáloterapia a biorezonancia. Ak dôverujete týmto metódam, Gynex je jedna z najlepších volieb. Má silné detoxikačné, antioxidačné a regeneratívne účinky. Ovplyvňuje a stabilizuje hlavne hormonálny systém, ktorý je kľúčový pri otehotnení. Jeho nevýhodou je podľa používateliek jeho nepríjemná chuť.
 • PinkFertil - zvýšenie plodnosti ženyNakoniec to najlepšie? Posúďte sami: PinkFertil obsahuje až 113 zložiek, čím sa stáva naozaj unikátom na trhu. Jeho zloženiu sme sa venovali aj v tejto recenzii, kde sa o jeho účinkoch dočítate ešte viac. Veľmi nás zaujal svojimi obsahovými látkami. Je vhodný aj po dlhodobom užívaní hormonálnej antikoncepcie na stabilizáciu hladín hormónov. Nevýhodou je vyššia cena.

Vitamíny na podporu plodnosti u mužov

Neplodnosť už dávno nie je len zdravotný problém na strane ženy. Neplodnosť mužov je rovnako frekventovaná. Muži ako polovica páru sú rovnako zodpovední za riešenie situácie neplodnosti.

Aké sú ich možnosti a čo ponúka trh?

 • maca extra bio kapsuly Maca extra bio 120 cps je prírodný výživový doplnok zo superbyliny macy peruánskej. Obsahuje vitamíny, esenciálne aminokyseliny, bielkoviny, mastné kyseliny, minerály (vápnik, železo, horčík, mangán, zinok, sodík , draslík) a vlákninu. Týmto komplexom účinných látok zvyšuje celkovú kondíciu muža po fyzickej aj psychickej stránke. V jednej kapsule sa nachádza až 500 mg koreňa macy peruánskej. Užívajú sa 2 kapsuly dvakrát denne.
 • Olimpex Maca obsahuje rovnakú bylinu maca peruánska. Rozdiel je v počte tabliet. Ak chcete macu vyskúšať a otestovať jej účinky na váš organizmus, 30 kapsulové balenie je akurát. Maca zvyšuje sexuálne libido, zvyšuje fyzickú aj psychickú výkonnosť. Maca sa dá kúpiť v lekárni Dr. Max.
 • FolandrolFolandrol je mužská alternatíva k ženskému produktu Inofolic. Obsahuje 30 vrecúšok, ktoré sa riedia s vodou. Obsahuje kombináciu inozitolu, folátu (kyseliny listovej), L-karnitínu, L-arginínu a antioxidantov (selén a vitamín E). Je vhodný pre mužov v období pred plánovaným tehotenstvom páru.
 • Zinok je dôležitý pre obe pohlavia, no obzvlášť pre mužov. Veľa zinku totiž obsahuje ejakulát. Je nenahraditeľný pre tvorbu spermií – v procese nazývanom spermatogenenéza. Následne udržuje spermie pohyblivé a zachováva potrebné hladiny testosterónu. Ak hľadáte vitamíny na spermie, zinok je určite jeden z nich. Výhodný pomer ceny a kvality predstavujú tieto tabletky so zinkom. Pri kúpe dvoch balení je tretie balenie zadarmo.
 • BlueFertil KIWU WUKI - 120 cps - na zvýšenie plodnosti a potencie + cenaBlueFertil je alternatíva pre mužov k ženskému PinkFertil. Obsahuje 115 účinných látok vrátane macy, muiri puamy, erythroxylum catuaba. O všetkých jeho zložkách a ich účinkoch si môžete prečítať v recenzii. Dodáva ho originálny výrobca. Výrobky prídu vždy diskrétne zabalené.

Ako ešte zvýšiť šance na otehotnenie?

 • Ostaňte pokojní po celú dobu snaženia sa o bábätko. Zachovajte nadhľad. Psychika a plodnosť sú úzko prepojené, preto vaše stresovanie a tlačenie na pílu veci nikam neposunie.
 • Zdravo sa stravujte, s dôrazom na kvalitné potraviny.
 • Milujte sa aj mimo dní ovulácie.
 • Veľa relaxujte, venujte sa adekvátnemu športu.
 • Pre mužov – obmedzte saunovanie, prácu s notebookom na kolenách, nosenie tesných nohavíc a spodnej bielizne. Vyhrievané sedačky v aute a cyklistika tiež znižujú počet spermií.
 • Vyskúšajte bylinné čaje a vitamíny na otehotnenie. 

Tehotenstvo

Príčiny neplodnosti

Niektoré faktory, ktoré prispievajú k rozvoju neplodnosti sú spoločné u žien aj mužov.

Avšak príčiny neplodnosti sa môžu líšiť v závislosti od pohlavia:

Príčiny neplodnosti u mužov

Najčastejšie je u mužov presná príčina neplodnosti neznáma. Týka sa to 40 – 50 % neplodných mužov.

Čo si pod tým predstaviť?

Nedá sa jednoznačne určiť, čo neplodnosť spôsobilo, prípadne sa jedná o kombináciu viacerých faktorov, medzi ktorými je ťažké určiť presnú hranicu.

Druhá najčastejšia príčina je porucha funkcie gonád. Týka sa 30 – 40 % neplodných mužov.

Treťou poruchou, ktorá sa týka 10 – 20 % mužov je porucha funkcie spermií. Existuje viacero odchýliek od normy – znížený počet spermií, znížená pohyblivosť, nízka životnosť.

Veľmi zriedka (len okolo 1 – 2 %) je problém v hypotalame alebo hypofýze – súčasti mozgu, ktoré sa podieľajú na riadení hormónov v tele.

Príčiny neplodnosti u žien

Medzi bežné príčiny ženskej neplodnosti patria poruchy ovulácie, poškodenia vajíčkovodov, odchýlky v stavbe maternice a krčka maternice.

U žien viac ako u mužov na plodnosť vplýva aj vek. Starnutím plodnosť prirodzene klesá, až kým sa žena nedostane do obdobia menopauzy, kedy stráca svoju plodnosť.

Záver

Neplodnosť je problém, s ktorým sa v živote stretne mnoho párov a v našej spoločnosti sa o nej stále málo hovorí. V tomto článku sme pre vás spracovali dostupné tabletky na otehotnenie prakticky a zrozumiteľne.

Ale poporiadku.

Aké sú kroky na podporu plodnosti?

 1. krokom je detox = zdravá strava
 2. krokom sú bylinky zvyšujúce plodnosť a tabletky a vitamíny na otehotnenie

V našej sérii článkov sme sa vám snažili priblížiť problematiku neplodnosti a spôsoby jej liečby. Dúfame, že naše články vám pomohli urobiť si prehľad v tejto téme a vyriešiť váš problém.

Teraz nám už nezostáva iné, ako vám zaželať veľa šťastia a úspechov!

PinkFertil – vitamíny na otehotnenie

 • obsahuje efektívne látky na podporu plodnosti
 • zlepšuje aj celkové fyzické a psychické zdravie
 • bez vedľajších účinkov
 • môže sa užívať dlhodobo
 • neobsahuje umelé farbivá, konzervanty a arómy
 • originálny výrobca
!Článok bol vypracovaný farmaceutom avšak, slúži iba na informatívne účely – nenahrádza lekárske vyšetrenie, alebo osobné stretnutie v lekárni.

KOMENTOVAŤ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno sem