Deprim liek na depresiu – použitie, účinky, cena (+ recenzie a skúsenosti)

Deprim je jednozložkový rastlinný liek, ktorý sa používa pri miernych a stredne silných formách depresie. Pomáha pri príznakoch ako napätie, skľúčenosť, obavy a melanchólia.

iconPozrieť v eshope

V recenzii si prečítate viac o jeho pôsobení, zložení, dozviete sa aké má vedľajšie účinky a aká je cena lieku Deprim Sandoz.

DEPRIM
Kde kúpiť online
Doprava zadarmo od 9.9 €
3.99 €
Nedostupné DrMax.sk
Doprava zadarmo od 29.9 €
3.05 €
Nedostupné Pilulka.sk
Doprava zadarmo od 29.9 €
3.46 €
Nedostupné LekarenTriVeze.sk
Doprava zadarmo od 15 €
3.37 €
Nedostupné Lieky24.sk

Čo je to Deprim? (+zloženie)

Deprim je voľnopredajný liek určený na liečbu slabších foriem depresie u dospelých ľudí. V jednej tablete sa nachádza 60 mg suchého extraktu byliny ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum L), čo predstavuje 0,3 mg celkového hypericínu.

Pomocné látky: monohydrát laktózy (plnivo), mikrokryštalická celulóza (spojivo), mastenec (plnivo), stearan horečnatý (excipient), koloidný oxid kremičitý bezvodý (základ), hypromelóza (zvlhčovadlo), makrogol 400 (spojivo), karnaubský vosk (leštidlo), chinolínová žltá E104 (farbivo), indigotín E132 (farbivo), oxid titaničitý E171 (plnivo).

Tabletky Deprim Sandoz obsahujú laktózu. Pacienti so zriedkavými dedičnými problémami galaktózovej intolerancie, lapónskeho deficitu laktázy alebo glukózo-galaktózovej malabsorpcie nesmú užívať tento liek.

Účinky

Deprim vďaka vysokému obsahu ľubovníka bodkovaného dokáže:

 • zlepšiť príznaky miernych depresií
 • zlepšovať náladu, pôsobiť na úzkosť, apatiu
 • zlepšovať kvalitu spánku
 • posilňovať fyzickú silu, chuť do jedla
 • zlepšovať sústredenie

Výhody a nevýhody

Výhody
 • registrovaný rastlinný liek (kontrolovaný obsah účinnej látky)
 • dostupný bez lekárskeho predpisu
 • cenovo výhodný
 • pôsobí na veľa príznakov depresie 
Nevýhody
 • len na liečbu miernych a stredných foriem depresie
 • veľa interakcií s inými liekmi
 • užíva sa viac tabliet denne

Recenzie a skúsenosti užívateľov lieku Deprim

Takéto majú skúsenosti s Deprimom jeho používatelia:

Používala som tabletky Deprim pri problémoch v pracovnej oblasti, príznaky mojej depresie sa zlepšili, cítila som sa o dosť lepšie.“

„Deprim som začal užívať pri prvých príznakoch depresie, liečba bola úspešná, užíval som ho 3x denne po 2 tablety. Môj spánok sa výrazne zlepšil, bol som aktívnejší a mal som viac energie a chuti do života.“

Recenzie z heuréky:

Deprim - skúsenosti a recenzie

Skúsenosti s prípravkom Deprim:

Deprim - skúsenosti a recenzie

Kde kúpiť Deprim + cena

Kde kúpiť online
Doprava zadarmo od 9.9 €
3.99 €
Nedostupné DrMax.sk
Doprava zadarmo od 29.9 €
3.05 €
Nedostupné Pilulka.sk
Doprava zadarmo od 29.9 €
3.46 €
Nedostupné LekarenTriVeze.sk
Doprava zadarmo od 15 €
3.37 €
Nedostupné Lieky24.sk

Užívanie a dávkovanie

 • liek užívajte 3 krát denne po 2 tablety
 • tablety sa nepolia, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny
 • najoptimálnejšie účinky Deprimu sa dostavia až po určitom čase (výraznejšiu zmenu vo vašich príznakoch depresie by ste mali cítiť po 4 – 6 týždňoch liečby)

Ak po 4 týždňoch liečby nebudete cítiť žiadne zlepšenie, vyhľadajte lekára. Pravdepodobne budete potrebovať antidepresíva na predpis alebo inú formu liečby.

Vždy dodržiavajte odporučené dávkovanie. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte vášho lekára alebo lekárnika.

Možné vedľajšie účinky a kontraindikácie

 • Kontraindikácie: Deprim nie je vhodný pre ľudí s alergiou na ľubovník bodkovaný alebo akúkoľvek inú pomocnú látku v lieku. Nie je určený ani na liečbu detí do veku 18 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Ak plánujete tehotenstvo, poraďte sa s lekárom o užívaní lieku Deprim. Deprim pre vás nie je vhodný, ak máte silnú depresiu a samovražedné myšlienky. V tomto prípade vyhľadajte odbornú pomoc čo najskôr.
 • Interakcie: Ľubovník bodkovaný je bylinka, ktorá má síce veľmi priaznivé účinky na náš psychický stav, no má aj množstvo interakcií. Ľubovník znižuje účinnosť týchto liekov (preto ak ich užívate, vyhnite sa užívaniu Deprimu): warfarín, fenprokumón, cyklosporín, takrolimus, digoxín, indinavir a iné lieky proti retrovírusom, irinotekan, imatinib a ďalšie cytostatiká, amitryptilín, nortryptilín, midazolam, teofylín, fexofenadín, benzodiazepíny a ich deriváty, metadón, simvastatín, finasterid. Naopak, účinky niektorých liekov môže zvyšovať, čo tiež nie je priaznivé. Patria medzi ne viaceré antidepresíva (sertralin, paroxetin, nefazodón), liečivo buspiron na liečbu úzkosti, ale aj triptány na liečbu migrén. Ľubovník sa neodporúča ženám užívajúcim hormonálnu antikoncepciu. Mohlo by dôjsť k zníženiu jej účinnosti prípadne ku krvácaniu mimo cyklu. V čase užívania Deprimu používajte inú, bariérovú antikoncepciu.

Viac o jeho interakciách a vedľajších účinkoch si môžete prečítať v našom článku o Ľubovníku bodkovanom.

Pri liečbe liekom Deprim sa nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, vyhýbajte sa soláriám a horskému slnku. Počas liečby Deprimom nepite alkohol. Ak máte plánovanú operáciu, informujte svojho lekára o užívaní tohto lieku. 
 • Vedľajšie účinky: Počas užívania sa môžu objaviť nasledujúce vedľajšie účinky:
  alergické reakcie na koži, nepokoj, žalúdočné problémy a únava.
 • Upozornenia: Nie je známe, či užívanie lieku Deprim ovplyvňuje schopnosť viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje.
 • Uchovávanie: Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Uchovávajte pri teplote neprevyšujúcej 25 °C. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale po EXP. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

Najčastejšie otázky

 • Môžem Deprim užívať v tehotenstve?
  Nie sú dostatočné vedecké štúdie, ktoré by potvrdzovali bezpečnosť ľubovníka bodkovaného v tehotenstve. Poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom o iných vhodnejších liekoch na liečbu depresie v tehotenstve.
 • Ako dlho môžem užívať Deprim?
  Liek môžete v odporúčanom dávkovaní používať dlhodobo. Pri dlhodobej liečbe sa neobjavil vznik závislosti ani abstinenčné príznaky.
 • Je Deprim vhodný pre deti?
  Nie, tento rastlinný liek je určený na liečbu depresie u ľudí nad 18 rokov.
 • Môžem kombinovať antidepresíva na predpis s Deprimom?
  Kombinácie sú možné, ak neužívate liečivá sertralin (Asentra, Serlift, Sertralin Actavis), paroxetín (Arketis, Seroxat, Paretin), nefazadón.
 • Čo mám robiť, ak zabudnem užiť Deprim?
  Tablety užite čo najskôr ako si spomeniete, dávku však neznásobujte. Ak si spomeniete až v čase ďalšej dávky, užite len jednu dávku.

Zhrnutie

Deprim je vhodný pre:

 • dospelých ľudí s miernou až stredne silnou depresiou
 • pri pocitoch smútku a vyčerpania
 • pri psychickej a fyzickej únave

Deprim užite:

Ak sa u vás začnú prejavovať príznaky depresie, ktorá však nie je závažná a má len mierny priebeh, zvoľte si tento bylinný liek. Pri silnejších formách depresie, ktorá ovplyvňuje vaše denné fungovanie sa nebojte návštevy psychiatra, ktorý vám efektívne poradí a váš stav sa zlepší.

iconPozrieť Deprim v e-shope

Iné lieky na psychické problémy

PERSEN
3.59 €
Doprava zadarmo od 9.9 €
PERSEN 20 tabliet
 • bylinný liek, ktorý obsahuje extrakt z koreňa valeriány, listu medovky a listu mäty
 • mierne upokojujúce účinky
 • pomáha pri problémoch so spánkom a pri pocitoch nervozity
NOVO-PASSIT
4.49 €
Doprava zadarmo od 9.9 €
NOVO-PASSIT 100 ml
 • liek obsahuje zmes liečivých rastlín a guajfenezín
 • odstraňuje strach, psychické a emotívne napätie, pocit úzkosti, vhodný na ľahšie formy nespavosti
 • obsah: guajfenezín, ľubovník bodkovaný, valeriána lekárska, medovka lekárska, chmeľ obyčajný, hloh obyčajný, mučenka opletavá, baza čierna

Použité zdroje:

 • ADCC – príbalový leták + odborné informácie o lieku
!Článok bol vypracovaný farmaceutom avšak, slúži iba na informatívne účely – nenahrádza lekárske vyšetrenie, alebo osobné stretnutie v lekárni.
PREHĽAD HODNOTENIA
Kvalita
Cena
Predošlý článok Najlepšie opaľovacie krémy – rebríček TOP 6
Ďalší článokSyndróm toxického šoku (STŠ) a jeho príznaky
Od mala som sa zaujímala o lieky a výživové doplnky. Keďže pochádzam z medicínskej rodiny, nikdy o ne doma nebola núdza. Ako malú ma vždy najviac zaujímalo, na čo konkrétne lieky fungujú a ako účinkujú. A táto zvedavosť ma držala tak dlho, že som vyštudovala farmaceutickú fakultu UK v Bratislave. Počas štúdia sa mi stala krásna vec - narodil sa mi syn. Som teda mladá mama skoro dvojročného chlapčeka. Svoje odborné vedomosti sa snažím udržiavať tak, že píšem pre viaceré zdravotné portály. Raz do týždňa chodím aj do lekárne, takže som v kontakte s praxou a problémami pacientov. Svojimi článkami chcem pomôcť a odborne aj ľudsky poradiť v témach rôznych liekov, výživových doplnkov, ale aj zdravotnej starostlivosti u detí.

KOMENTOVAŤ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno sem